Čerpadla

undefined

Roliol je předním distributorem průmyslových čerpadel od renomovaných výrobců, nabízející širokou škálu produktů. 

S téměř třicetiletou praxí na českém a slovenském trhu dodáváme čerpadla a kompletní systémy pro různá průmyslová odvětví.

 

Průmyslová čerpadla jsou nezbytnou součástí mnoha průmyslových procesů a podniků, zajišťují spolehlivý a efektivní přenos kapalin. Jsou navržena tak, aby vyhovovala specifickým požadavkům různých aplikací, od čerpání korozivních a agresivních kapalin až po tlakové a přečerpávací aplikace. Uplatnění nacházejí v energetickém průmyslu, těžbě ropy a plynu, čištění vody a odpadních vod, těžbě, chemickém zpracování a v potravinářství a nápojovém průmyslu.

Každé čerpadlo má své specifické vlastnosti a je důležité vybrat správné zařízení na základě kombinace průtoku, tlaku, teploty, viskozity, hustoty, velikosti částic, snadnosti čištění, odolnosti proti abrazi, chemické odolnosti a celkových nákladů na pořízení a provoz. Průmyslová čerpadla lze rozdělit do dvou hlavních kategorií: objemová čerpadla a odstředivá čerpadla. Oba typy mají své výhody a nevýhody, a proto je klíčové vybrat ten nejvhodnější pro konkrétní aplikaci.

 

 CHCI ČERPADLO! 🔥

 

OBJEMOVÁ ČERPADLA 

Objemová čerpadla fungují na principu mechanického snížení objemu vnitřních komor čerpadla, což vytváří podtlak a nasává kapalinu do čerpadla. Pohybující se komora pak přenáší uzavřený objem kapaliny ze sací části do výtlačné části, čímž překonává tlakový rozdíl. Tato čerpadla jsou vhodná pro média s libovolnou viskozitou a umožňují snadnou regulaci průtoku. Některé typy objemových čerpadel jsou rovněž vhodné pro aplikace vyžadující vysoké tlaky. 

 

 

ODSTŘEDIVÁ ČERPADLA

Odstředivá čerpadla využívají odstředivou sílu k přečerpávání kapalin. Obvykle se skládají z rotujícího oběžného kola s lopatkami, které je umístěno v tělese čerpadla. Na rozdíl od objemových čerpadel generují tlak (výtlačnou výšku) a jsou vhodná pro aplikace s velkými průtoky kapalin s nízkou viskozitou. Díky své jednoduché konstrukci jsou ideální pro širokou škálu průmyslových aplikací.

 

 

Dále pak můžeme čerpadla rozlišovat na:

 

1. VŘETENOVÁ ČERPADLA 

 

2. ODSTŘEDIVÁ ČERPADLA

 

3. VZDUCHOMEMBRÁNOVÁ ČERPADLA

 

4. LOBE (PIŠKOTOVÁ) ČERPADLA

 

5. HADICOVÁ (PERISTALTICKÁ) ČERPADLA

 

6. LAMELOVÁ ČERPADLA

 

7. PÍSTOVÁ A PLUNŽROVÁ ČERPADLA

 

8. SUDOVÁ ČERPADLA

 

9. VZDUCHOMEMBRÁNOVÁ ČERPADLA

 

10. ZUBOVÁ ČERPADLA

 

 

 

Jsme připraveni stát se
silným obchodním partnerem i vám.
 

made by zondy.cz